آموزش آپدیت کردن آیفون (IOS) - How to update ios

راهنمای اپل آیدی
آموزش آپدیت کردن آیفون (IOS) - How to update ios

قبل از آپدیت توجه داشتید که قبل از آپدیت حتماً باید اپل آیدی داشته باشد

برای آپدیت آیفون 2 روش وجود دارد یکی به صورت مستقیم بر روی آیفون صورت می گیرد و راه دیگر از طریق کابل usb و اتصال به کامپیوتر می باشد. حتماً قبل از آپدیت از آیفون خود بک بگیرید برای دیدن فیلم آموزشی بک آپ گرفتن آیفون در قسمت مطالب آموزشی به منوی آموزش بک آپ گرفتن بروید.


روش اول: آپدیت آیفون به صورت آنلاین

برای آپدیت آیفون خود ابتدا wifi خود را روشن کنید. یا به اینترنت 3G یا 4G متصل شوید. سپس به منوی زیر بروید تا آخرین آپدیت را مشاهده کنید. قبل از آپدیت حتماً دقت کنید تا فضای کافی برای آپدیت بر روی آیفون خود داشته باشید.

Settings > General > Software Update

حال روی گزینه Download and Install کلیک کنید تا آخرین آپدیت ios دانلود شود بعد از دانلود آپدیت آیفون آنرا install کنید. به همین سادگی آیفون شما آپدیت شد.

اگر فضای کافی بر روی گوشی خود ندارید از طریق برنامه آیتونز که بر روی کامپیوتر ویندوزی یا Mac Book نصب کرده اید آیفون را آپدیت کنید.


روش دوم : آپدیت آیفون با فایل ipsw

در این روش آپدیت با برنامه آیتونز صورت می گیرد. ابتدا گوشی خود را با کابل به کامپیوتر متصل کنید. سپس برنامه Itunes را باز کنید توجه داشته باشید کامپیوتر یا MacBook ترجیحاً به اینترنت پر سرعت متصل باشد.

بعد از اینکه آیفون شما توس آیتونز شناسایی شد. دستگاه آیفون مورد نظر را انتخاب کنید ودر منوی باز شده گزینه Summary را انتخاب کنید تا صفحه مربوط به مشخصات آیفون شما باز شود.

در صفحه باز شده برای آپدیت 2 را وجود دار یکی با انتخاب Check for Update و دیگری انتخاب دستی فایل FramWare ( فایل آپدیت آیفون ) که با فرمت IPSW دانلود می شود.

اگر می خواهید به صورت اتوماتیک آیفون را آپدیت کنید روی گزینه Check for Update کلیک کنید، سپس گزینه Download and Update نمایش داده می شود روی Download and Update کلیک کنید تا آیفون شما آپدیت شود. البته توجه داشته باشید برای این کار اینترنت پر سرعت لازم دارید.

شما می توانید به روش دیگری هم آیفون خود را آپدیت کنید به این صورت که بعد از اتصال آیفون به کامپیوتر و شناسایی توسط آیتونز دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید، در منوی باز شده گزینه Summary را انتخاب کنید تا صفحه مربوط به مشخصات آیفون شما باز شود.

حال با نگه داشتن کلید Shift در ویندوز و کلید Option در مک بوک ( Mac Book ) با کلیک بر روی دکمه Update پنجره ای باز خواهد شد که باید فایل آپدیت آخرین ورژن IOS را انتخاب و open کنید. در این حالت فقط گوشی شما آپدیت خواهد شد و. به اطلاعات شما آسیبی نخواهد رسید ولی حتماً قبل از آن از گوشی خود بکاپ بگیرید تا در صورتی که گوشی با آپدیت جدید سازگار نبود بتوانید گوشی خود را بازیابی کنید.

Google+FacebookTwitter